More

  Në Sfillare përurohet pllaka përkujtimore e ish-ushtarit të UÇK-së


  Me rastin e përvjetorin e parë të largimit nga jeta të ish-ushtarit të Brigadës 115 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) Gani Alili, nga Sfillarja e Poshtme, bashkëluftëtarët kanë organizuar shpalosjen e pllakës përkujtimore të tij në varezat e f. Svillare të Poshtme.

  Për të nderuar, në këtë aktivitet morën pjesë ish-Komandanti i Brigadës 115 Rafis Aliti-Mësuesi, si dhe eprori i lartë i kësaj brigade Mehmet Ballazhi, kryetarët e komunave Saraj dhe Çair, si dhe bashkvendas dhe bashkluftar.

  Me këtë rastë të pranishmit përkujtuan vepren e luftëtarit të liris Gani Alili, për kontributin e dhënën gjatë luftës së vitit 2001 në Radushë.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  42 gradë Celsius! Sa do të rriten temperaturat në dy ditët në vazhdim

  Vendi ynë është goditur nga rryma të nxehta afrikane çka pritet të sjellin rritje të temperaturave. Ditën e nesërme po...

  Avokati i Popullit reagon për ndërprerjen e lëshimit të dokumenteve personale

  Avokati i popullit shpreh brengosje në lidhje me ndërprerjen e sërishme të lëshimit të dokumenteve personale (letërnjoftime, pasaportë, patentë shoferi...

  Mbahet Forumi i parë ekonomik në Shkup, pjesëmarrës Zaevi, Rama dhe Varheji

  Sot në Shkup po mbahet Forumi i Parë Ekonomik. Në forum fjalim kishte edhe kryeministri Zoran Zaev. Mes pjesëmarrësve...

  ASH: Ura e Llokës simbol i dështimeve dhe mashtrimeve të komunës së Sarajit

  Ura e Llokës është bërë simbol i dështimeve dhe mashtrimeve e të gjitha pushteteve lokale e qendrore. Shefi i Shtabit...