More

  Nga sot, fermerët mund të aplikojnë për subvencione

  Aplikimi për marrjen e subvencioneve bujqësore fillon sot, dhe do të zgjasë deri më 31 maj të këtij viti. Të gjithë fermerët e interesuar do të mund të dorëzojnë aplikacion elektronik përmes faqes së internetit, të Agjencisë për Mbështetje Financiare në Bujqësi. Nga Agjencia thonë se për këtë vit janë planifikuar rreth 80 milion euro, të destinuara për subvencione, për fermerët.

  “Pas dorëzimit elektronik të kërkesës, aplikantët duhet të shtypin dy kopje dhe t’i nënshkruajnë ato personalisht, pas së cilës duhet të dorëzojnë një kopje në agjencinë pagesore. Ata fermerë, që nuk dinë të dorëzojnë kërkesë, ose kanë nevojë për ndihmë në krijimin e kërkesës elektronike, mund të kontaktojnë njësitë rajonale të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave”, tha Nikica Baçovski – Drejtor i Agjencisë për Mbështetje Financiare në Bujqësi.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Familja Leskovica nga Shkupi jeton në varfëri ekstreme, kanë nevojë për ndihmë!

  “Çka do të bëhesh kur të rritesh e madhe? Police”. “Çka do të bëhesh kur të rritesh i madh? Mjeshtër”. Duke...

  Durrësi, Dubai i vogël i Mesdheut

  Kreu i kompanisë “Emaar”, Mohamed Alabbar, kompani e cila do të ndërtojë portin turistik të Durrësit, në një intervistë...

  MPB: 70 shkelje të orës policore, 553 gjoba për mosmbajtje të maskës

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se 70 persona nuk kanë respektuar orën policore gjatë mbrëmjes së djeshme. “Nga ora...

  Mbyllet një objekt hotelierik në “Xhon Kenedi”, arrestohen 15 persona

  Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se dje në rrugën “Xhon Kenedi” – Çair është mbyllur...