More

  NGJARJE E RËNDË: QËLLOHET ME ARMË ZJARRI NJË AUTOBUS NË KOSOVË

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen  e sotme rreth orës 19:00  në Kosovë .

  News33 përcjell se një autobus me udhëtarë i cili ishtë nisur nga Deçani për në fshatin Gllogjan është sulmuar me armë zjarri. Deri tani sipas raportimeve të policisë  në ngjarje ka mbetur i vdekur një person dhe dy të tjerë janë plagosur.

  Fadil Gashi, zëdhënës i Policisë për rajonin e Pejës, raporton për mediat se  autorët që kanë sulmuar autobusin ende nuk janë identifikuar.

  “Deri më tash personat që kanë gjuajtur me armë janë ende të panjohur, ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 dhe është sulmuar autobusi që po shkonte nga Deçani për në fshatin Gllogjan. Pikërisht në këtë fshat ka ndodhur incidenti”./News33

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...