More

  Opsioni i ri, Facebook lidh Instagramin me Messengerin

  Pas dy viteve përgatitje, Facebook ka njoftuar se nga tani përdoruesit mund të shkëmbejnë porosi mes Instagramit dhe Messengerit.

  Instagram – Messenger prej tani do të integrohen dhe të bisedojnë nëpër grupe, transmeton Telegrafi.
  Në Messenger tani do të mund të shihni kontaktet në Instagram dhe përmes Messengerit do të mund të shkëmbeni porosi, pa pasur nevojë për shkëmbim aplikacionesh.

  Përmes Messengerit do të mund të lidheni me kontaktet në Instagram dhe të organizoni dhe të lidhni kontaktet e juaja në grup, me të cilët mund të shkëmbeni porosi.

  Facebook këtë funksion e ka lëshuar për përdorim më 1 tetor, dhe me azhurnimin e aplikacioneve mund të përdorni funksionet e reja në dy aplikacionet.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...