More

  Opsioni i ri, Facebook lidh Instagramin me Messengerin

  Pas dy viteve përgatitje, Facebook ka njoftuar se nga tani përdoruesit mund të shkëmbejnë porosi mes Instagramit dhe Messengerit.

  Instagram – Messenger prej tani do të integrohen dhe të bisedojnë nëpër grupe, transmeton Telegrafi.
  Në Messenger tani do të mund të shihni kontaktet në Instagram dhe përmes Messengerit do të mund të shkëmbeni porosi, pa pasur nevojë për shkëmbim aplikacionesh.

  Përmes Messengerit do të mund të lidheni me kontaktet në Instagram dhe të organizoni dhe të lidhni kontaktet e juaja në grup, me të cilët mund të shkëmbeni porosi.

  Facebook këtë funksion e ka lëshuar për përdorim më 1 tetor, dhe me azhurnimin e aplikacioneve mund të përdorni funksionet e reja në dy aplikacionet.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...