More

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet e mara nga Dega e ASH në Saraj. Dorheqjet nga ASh, nga funksioni kryetar nëndegënë Saraj, pritet edhe ditëve në vijim. Pakënaqësitë në degën e Ash në Saraj janë të mëdha, si me kandidaturën për kryetar komune por edhe për këshillin komunal.


  Ndryshe ditë më parë kanë dhënë dorëheqje edhe nga ASH-ja e Likovës dhe pakënaqësi kishte në degën e Bogovinës ku ata nëpërmjetë një komunikatae njoftuan se i kanë ngrirë aktivitetet për zgjedhjet lokale.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...