More

  Parashikimi i motit për sot

  Sipas parashikimit moti sot në RMV do të jetë me temperatura të ulta dhe me erë mesatarashit të fortë.
  Temperaturat ditore do të lëvizin nga -6 deri në 7 gradë Celsius.
  Gjatë fundjavës do të ketë mot më të ngrohtë se dita e sotme, ku temperaturat do të lëvizin nga -3 deri në 7 gradë Celsius.

  Mundësia për të reshura gjatë fundjavës është tepër e ulët.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...