More

  Personi i duhur emërohet drejtor i Parkut Nacional “SHARRI”


  Qeveria në seancën e mbrëmshme ka emëruar Ibrahim Deharin për drejtor në Parkun kombëtar “Mali Sharr”, ndërmarja kjo që do të meret me menaxhimin dhe mbrojtjen e parkut kombëtar të cilin e shpalli Qeveria vetëm pak kohë më parë.

  Ibrahim Dehari është kuadër i BDI-së dhe vjen nga Tetova. Ai është një afarist shumë i suksesshëm dhe pronar i Restoranit “Arra” në Tetovë, si dhe vite me radhë është pedagog në Universitetin e Tetovës.

  Me emërimin e Ibrahim Deharit në këtë pozitë gjasat për funksionimin e suksesshem të kësaj ndërrmarje të rëndësishme janë mëse reale dhe pritet që me këtë Malot Sharr ti garantohet mbrojtje efektive si dhe stimulim dhe zhvillim të turizmit për rajonin. Ibrahim Deari njihet si një adhurues i natyrës dhe sporteve malore.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...