More

  Përurohet kënga për dëshmorin Naser Veliu


  Në festivalin e muzikës së pastër shqiptare ‘Polifest’ në qytetin e Kërçovës është përuruar edhe premiera e këngës kushtuar dëshmorit dhe veprimtarit shqiptarë Naser Veliu.

  Ky projekt mban vulën e tekstit nga Izet Fejzullai ndërkohë që është kënduar në mënyrë të mrekullueshme nga këngëtarët Sinan Zulbeari dhe Naziktere Iseini.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë...

  Ja cila do të jetë cripto-valuta e së ardhmes

  Kriptomonedha XRP ose Ripple ka qenë në tregun e kripto-valutave prej vitit 2012, aq kohë sa të ketë fituar...

  BFI: Prej nesër falen edhe teravitë

  Të nderuar besimtarë! Me kënaqësi informojmë se pas vendimit të sjellë nga Qeveria e RMV për shkurtimin e orës...

  Qeveria me vendim të ri rreth orës policore

  Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar propozimin e Shtabit të Krizës sipas të cilit ora policore do të...