More

  Pesë vjet nga themelimi i Shkollës së Mesme “Saraj”


  Pesë vjetori i themelimit të Shkollës së Mesme “SARAJ”

  Shkolla është themeluar më 18.02.2016. Në vitin shkollor 2016/17 shkolla kishte vetëm gjashtë paralele dhe dy drejtime Gjimnazor dhe atë Ekonomik-profesional.

  Momentalisht mësojnë 800 nxënës në 24 paralele dhe 71 të punësuar. Deri më tani të diplomuar nga gjenerata e parë(2016-2020) janë 180 nxënës.

  Veprimtaria edukativo-arsimore në shkollën zhvillohet në një ndërtesë shkollore me 13 kabinete të pajisur me kompjuter për secilin nxënës dhe të lidhur me rrjetën e internetit, kabinet për informatikë me lidhje interneti, kabinetet janë të pajisura me mjete për punë për lëndët: kimi, fizikë, biologji, gjeografi. Shkolla posedon dhe biblotekë, sallë shkollore sportive, oborr shkolle prej 9000 m2, zyrë për arsimtarë, dhe kabinete të tjera ndihmëse.

  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Erdogan uron Osmanin për postin e presidentes: Marrëdhëniet vllazërore do të forcohen edhe në epokën e re

  Në një postim në Facebook, Erdogan tha se ka uruar Osmanin përmes një telefonate, ku u diskuta për marradhëniet...

  37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19, mbi një mijë të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja...

  Hasani: Pandemi ka pasur edhe në kohën e profetit Muhamed, masat i sollëm që me qetësi të kalojmë festat

  Zëvendës ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani në konferencën e sotme për shtyp tha se masat restriktive kanë qenë të...

  Nga sot, fermerët mund të aplikojnë për subvencione

  Aplikimi për marrjen e subvencioneve bujqësore fillon sot, dhe do të zgjasë deri më 31 maj të këtij viti....