More

  Po sulmon qeverinë Rama? Braçe shpërthen në akuza për rritjen e çmimeve

  Pavarësisht se në distancë, ish-zv kryeministri Erion Brace nuk ka ndaluar akuzat ndaj qeverisë për fenomene të fundit në vend, si bujqësia, papunësia.

  Së fundmi, Brace ka reaguar ashpër edhe për rritjen e cmimit të kafes në vend me 20 lekë.

  Braçe shkruan se ky është pazari më banal që është bërë në vend e se për këtë kanë frikë të flasin dhe të reagojnë.

  Braçe thotë më tej se për 20 vjet nuk është rritur çmimi mirëpo tani po pranohet gjithçka që zhvatësit po bëjnë me këtë treg.

  POSTIMI:

  DO RRISIM CMIMIN E KAFESE SE DUAM! Ky eshte pazari banal ne kete vend, treg as qe mund te quhet ndonjehere.

  Lexojeni cfare thote: U RRIT HEKURI, CIMENTO, GRURI, KESHTU QE TEKNIKISHT DO RRITET DHE KAFEJA; KEMI 20 VJET E SE KEMI RRITUR CMIMIN E KAFESE!

  Gjejeni lidhjen! Keshtu ndodh kur ketu ka frike te flase kush per rregull, ligj, konkurrence, abuzim; thjesht pranohet gjithcka qe zhvatesit bejne!

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...