More

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës. Ai u prit nga Kryetari i Komunës Hekuran Duka si dhe prezentoi në mbledhjen ceremoniale të Këshillit të Komunës së Dibrës, njofton derveni.info. Presidenti meta vendosi kurorë me lule para bustit të Heroit kombëtar Gjergj Kastrioti-Skenderbeu në qendër të qytetit.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Maqedoni: Në veturë gjendet një person i pajetë

  Një banor i Ohrit u gjet i vdekur në një makinë, bëjnë të ditur nga policia, njofton Portalb. Në SPB...

  BFI me apel: Rrespektoni masat mbrojtëse gjatë festave

  Gjatë festës së 1 Majit, Pashkëve dhe festës së Bajramit, prioritet është respektimi i masave. Është e dëshirueshme të...

  Sulmi i Juventusit do të pësojë ndryshime në ndeshjen e radhës

  Në një konferencë për shtyp, Andrea Pirlo ka njoftuar se Alvaro Morata është në dyshime për ndeshjen e radhës...

  Covid 19 RMV/36 humbje jete, 214 raste të reja

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.276 teste, ndërsa janë regjistruar 214 raste...