More

  Protesta para Universitetit të Tetovës?!


  Kryetari i Forumit Rinor të Aleancës për Shqiptarët, Omer Ajdini nëpërmjet një video-mesazhi, ka njoftuar se do të protestohet para Univeristetit të Tetovës. Shkak për protestën, e paraqesin raportin e “Veritas” për plagjiaturat të disa profesorëve të këtij univerisiteti.

  “Keqqeverisja me Universitetin në vend të investimeve, vendosi korrupsionin, krimin dhe nepotizmin. Fadil Sulejmanit dikush dëshiron t’ja shuaj ëndrrën për një tempull të mirëfilltë të dijes, por ka ardhur koha t’i themi boll më kësaj katrahure, sepse mjaft duruam! Universiteti jonë është e ardhmja jonë, Ai është shpresa e vetme për ditë të mira, dhe prandaj këtë shpresë nuk do ta lëmë të shuhet! Kështu që ne të rinjtë nuk do të heshtim më, prandaj edhe do të protestojmë para Universitetit kundër korrupsionit, nepotizmit dhe plagjiaturës. Dhe, për dinjitet, investime dhe mirë menaxhim të UT-së. Shihemi para universitetit!”, tha mes tjerash Ajdini./TV21

   

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shqipëria heq karantinën për Maqedoninë

  Komiteti i ekspertëve në Tiranë ka marr vendim që të heq plotësisht masën e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve...

  Filipçe: Masa të reja dhe ndryshim të orës policore

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka thënë se Shtabi i krizës e ka përkrahur ndryshimin për ndalesën  e kufizimit...

  Gjykata Specijale përkohësisht e liron Kadri Veselin

  Dhomat e Specializuara të Kosovës me seli në Hagë e njohur si Gjykata Speciale kanë liruar përkohësisht nga qëndrimi...

  Ngadhënjimi mbi Zheden

  Shkruan: Ferid Muhiq Qe e martë kur më në fund u nisa drejt majës së Zhedenit. Po shpjegohem se përse...