More

  Protestë e prindërve kundër digjitalizimit të librave

  Para ministrisë së Arsimit ka filluar protesta e prindërve të cilët kundërshtojnë propozim ligjin përmes të cilit parashikohet digjitalizimi i librave shkollorë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Digjen pyjet në Kopanicë

  Mbrëmjen e sotme flakët kanë kapluar pyjet e fshatit Kopanicë të komunës së Sarajit, njofton gazeta Lajm. Nga fotot e...

  Zjarr në Ksamil, vatra e zjarrit shumë pranë banesave (FOTO)

  Një vatër e re zjarri është aktivizuar në Ksamil, ku janë djegur shkurre,ullishte dhe drufrutore. Zjarri ka marrë përmasa të...

  Xhaferi do t’i shpallë zgjedhjet lokale më 6 gusht

  Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi do t’i shpallë zgjedhjet lokale më 6 gusht, të cilat do të mbahen në...

  FOLK FEST TRAZOI ATMOSFEREN E SHKUPIT

  Ditet qe lam pas Shkupin e kaploi nje atmosfere ndryshe, nje atmosfere festive e cila na kishte munguar koheve...