More

  Publikohet libri për Alush Hamidin nga Çajlana

  Këto ditë ka dalë nga shtypi monografia kushtuar personalitetit të Alush Hamidit. Libri titullohet “Alush Hamidi-Njeriu që ngjalli shpirtin e një kombi” dhe siç merr vesh derveni.info, pritet të promovohet së shpejti.

  Në këtë monografi kushtuar pishtarit të arsimit, sportistit dhe intelektualit Alush Hamidi janë të përfshirë jeta dhe veprimtaria e tij e larmishme, gjithashtu përmban vlersimet e shumë shokëve, bashkëpuntorëve të tij nga jeta publike të cilët flasin për veprën e protagonistit.

  Së fundmi edhe një sallë sportive në Çair të Shkupit u emrua dhe mban emrin e tij. Përndryshe Alush Hamidi lindi dhe një periudhë jetoi në fshatin Çajlanë të komunës së Sarajit.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Incident i armatosur në Bukoviq

  Para pak çastesh në vendbanimin Bukoviq ka ndodhur një incident i armatosur, njofton derveni.info. Jo zyrtarisht thuhet se janë përleshur...

  Klubi malor “Gryka e Dervenit” viziton kompaninë “Dauti Komerc”

  Sot përfaqësuesit e kryesisë së Klubit Malor "Gryka e Dervenit" në përbërje Kryetarja Imran Jonuzi nënkryetari Ramadani Zufer dhe...

  Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

  Rrahje mes të burgosurve në burgun e Idrizovës. Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, dje rreth orës 18:50...

  Kush janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë

  Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave...