More

  Qendra e skijimit Kodra e Diellit do të shitet


  Do të shitet qendra e skijimit Kodra e Diellit. Qeveria thotë se planifikon të kërkojë investitor i cili do të menaxhojë të dy anët e malit, përkatësisht me pjesën e malit Sharr në Maqedoni dhe pjesën e malit që është përtej kufirit me Kosovën. Nëse nuk arrihet asnjë marrëveshje me Qeverinë e Kosovës, atëherë vendi do të veprojë i vetëm përmes Partneritetit Publiko- Privat ose do t’i shitet një investitori i cili do të ketë detyrim për të blerë dy hotelet shtetërore të ELEM TOURS.

  “Gjatë vitit të ardhshëm, do të shpallim thirrje publike për dhënien e Kodrës së Diellit si qendër skiimi, në privatizim të plotë ose si partneritet publiko-privat”, deklaroi Kreshnik Bekteshi, ministër i Ekonomisë.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Incident i armatosur në Bukoviq

  Para pak çastesh në vendbanimin Bukoviq ka ndodhur një incident i armatosur, njofton derveni.info. Jo zyrtarisht thuhet se janë përleshur...

  Klubi malor “Gryka e Dervenit” viziton kompaninë “Dauti Komerc”

  Sot përfaqësuesit e kryesisë së Klubit Malor "Gryka e Dervenit" në përbërje Kryetarja Imran Jonuzi nënkryetari Ramadani Zufer dhe...

  Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

  Rrahje mes të burgosurve në burgun e Idrizovës. Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, dje rreth orës 18:50...

  Kush janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë

  Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave...