More

  Qëndroi 8 orë i bllokuar në aeroportin e Melburn, Australia i refuzon vizën dhe dëbon tenistin serb Novak Djokovic

  Novak Djokovic nuk do të marrë pjesë në Austrlian Open. Numri një në botë i tenisit ka qendruar për 8 orë i bllokuar në në aeroportin e Melburn pasi nuk është i vaksinuar dhe qeveria austrialiane ka vendosur të refuzojë vizën.

  Mediat e huaja bëjnë me dije se tenistin serb do të dëbohet nesër nga Australia dhe do të rikthehet në shtëpi duke humbur kështu Gland Slam e parë për këtë vit.

  Organizatorë e Austrilian Open vendosën të pranonin Djokovic në këtë kompeticion edhe pse nuk ishte i vaksinuar, por duke parë skandalin e madh që pushtoi të gjitha mediat botërore, Qqeveria austrialiane vendosi të mos e pranojë tenistin serb dhe ta dëbojë drejt Serbisë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...