More

  Qeveria rikinstruon edhe një rrugë në Komunën e Sarajit


  Investimet e Qeverisë në Saraj nuk kanë të ndalur. Së fundmi me mjetet e ndara nga Aeroporti TAV të cilat Qeveria i shpërndau në disa komuna, kanë përfituar banorët e fshatrave Bukoviq dhe Raoviq. Para disa ditëve ka përfunduar rikonstruimi i rrugës Bukoviq-Raoviq në Komunën e Sarajit. Kjo rrugë ka qenë e rëndesisë së madhe për banorët, sidomos për ata të fshatit Raoviq si fshati më i thellë i Sarajit. Rruga ka një gjatësi prej rreth 4 kilometra dhe kap vlerën prej 47.000.000.oo denarë. /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...