More

  Rekord, Ethereum për herë të parë tejkalon vlerën e mbi 3 mijë dollarëve


  Kriptovaluta Ethereum, për herë të parë ka kaluar vlerën e 3 mijë dollarëve në disa prej bursave kryesore, përfshirë Bybit, Coinbase dhe BitMEX.

  Vlera e kriptovalutës së dytë më të madhe, sot i është rritur vlera në rreth 3.200 dollarë amerikanë, që nënkupton një rritje prej 11 për qind brenda një dite, transmeton Derveni.info.

  E kur bëhet fjalë për një javë, vlera e Ethereum është rritur për 30 për qind, kurse nga fillimi i vitit është katërfishuar.

  Sa i përket kapitalizimit të përgjithshëm të tregut, Ethereum, me 368 miliardë dollarë, ka tejkaluar korporatat si Walt Disney, Nestle dhe Bank of America.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  LSDM dhe VMRO përplasen për gjendjen ekonomike në vend

  Rezultatet ekonomike të vendit përsëri shihen dhe transmetohen ndryshe nga qeveria dhe opozita. Në kohë të pandemisë, për njërën...

  Rekord, Ethereum për herë të parë tejkalon vlerën e mbi 3 mijë dollarëve

  Kriptovaluta Ethereum, për herë të parë ka kaluar vlerën e 3 mijë dollarëve në disa prej bursave kryesore, përfshirë...

  SELA: SKENAR REGJISTRIMI – MARRËVESHJE RMV-SERBI PËR RRITJEN E DIASPORËS MAQEDONASE?!

  Regjistrimi është ardhmëria e shqiptarëve të Maqedonisë – tha Ziadin Sela duke shtuar se për këtë shkak regjistrimi shndërrohet...

  Grubi: 62% e shqiptarëve janë të kënaqur me Qeverinë

  Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politik, Artan Grubi në një deklaratë për TV21, theksoi se anketat brendapartiake...