More

  Ronaldo: Me “Djajtë e Kuq” do të shkruaj historinë

  Kristiano Ronaldo tregoi dëshirën për të bërë historinë me Man. Junajtedin, pas fitores 2 – 1 ndaj Viljarrealit. Portugezi realizoi gol në kohën shtesë (90+5) duke i dhënë fitoren “Djajve të Kuq” ndaj Villarrealit.

  “Çdo gjë është e hapur ne besojmë që do kalojmë tutje. Për këtë arsye u ktheva sepse më mungon klubi, bëra historinë këtu dhe dua ta bëjë sërish. Duhet të falënderoj të gjithë jo vetëm vetën, por skuadrën për të gjitha që po i bën këtë sezon”, potencoi Ronaldo.

  Portugezi u bë lojtari me më shumë paraqitje në Ligën e Kampionëve (178) duke tejkaluar Iker Kasilasin me 177 paraqitje.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...