More

  Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga Partia Demokratike

  Kryesia e partise demokratike ka vendosur perjashtim pergjithmone te Sali Berishes, nga kjo force politike!

  Selia blu ka komunikuar te gjitha vendimet e marra ne mbledhjen e te henes ne mbremje.

  Vendimi me i rendesishem eshte perjeshtimi nga PD i njeriut qe ka bere historine e kesaj force politike qe nga 1990 kur u themelua e deri me sot.

  Vendimi eshte marre pas ngjarjeve te renda te dites se shtune ku ne seline e PD pati dhune dhe kaos mes mbeshtetesve te Bashes dhe Berishes.

  Por Kryesia e PD vec Berishes ka vendosur edhe disa personazhe te tjere te rendesishem te PD, konkretisht: Bujar Nishani, Flamur Noka,Albana Vokshi, Edmond Spaho, Arben Ristani, Klevis Balliu dhe Keltis Kruja.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...