More

  Samsungu pritet të shokojë botën me telefonin e ri

  Me vetëm një muaj larg konferencës së famshme të Samsungut “Unpacked” kanë nisur raportimet se gjiganti i telefonave do të sjellë diçka krejt ndryshe sivjet. S’do të ketë fare lansim të ndonjë telefoni të ri “Note”. Tash ka nisur raportimi se do të ketë lansim të telefonave që palosen, me Samsungun që thuhet se do t’i shokojë adhuruesit e vet me pajisje e çmim.

  Pajisja Galay Fold 3 pritet t’u ofrojë adhuruesve të telefonit “Note” një alternativë të shkëlqyeshme, me pajisjen që do të ketë ekran të madh sa “dy telefona” të tillë, e me çmim që konsiderohet i volitshëm në raport me pajisjet tjera.

  Më herët u raportua se çmimi i Fold 3 dhe modeleve të tij do të jetë më i lirë se pararendësit. Në disa raporte u përmend se çmimi do të jetë 20 për qind më i lirë, me rreth 1500 dollarë për pajisjen më të fuqishme e 1000 dollarë për versionin bazë Flip 3.

  Flip 3 do të jetë pajisje tërësisht ekran me kamerë të brendshme e ekran që ka gjeneratën e dytë të xhamit “ultra të hollë”. Ai është më i durueshëm se të gjithë të tjerët. Pritet që procesori i tij të jetë Snapdragon 888.

  Versioni me 8 gigabajt RAM dhe 256 GB hapësirë të brendshme pritet të kushtojë 1250 dollarë. Gjithçka pritet të publikohet më 11 gusht.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  ShVL vlerëson me mirënjohje bustin e vendosur në Radushë

  Vepra e fundit e "Këshillit për vendosjen e pllakës përkujtimore të dëshmorit, Qemal Thaçi", vlerësohet me Mirënjohje nga ana...

  Personi i duhur emërohet drejtor i Parkut Nacional “SHARRI”

  Qeveria në seancën e mbrëmshme ka emëruar Ibrahim Deharin për drejtor në Parkun kombëtar “Mali Sharr”, ndërmarja kjo që...

  Kapen tre shkupjan me drogë

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se në pikëpagesën në Gostivar, dje ka arrestuar tre shkupjanë pasi janë...

  Digjen pyjet në Kopanicë

  Mbrëmjen e sotme flakët kanë kapluar pyjet e fshatit Kopanicë të komunës së Sarajit, njofton gazeta Lajm. Nga fotot e...