More

  Saraj: “dështon” mega-projekti Liqeni i Autostradës

  Rreth një muaj para zgjedhjeve lokale duket se ka dështuar edhe një mega-projekt i shumëpritur në Saraj. Pas shkatrrimit të Liqenit Treska banorët e Sarajit shpresat për ndërtimin e një liqeni tjetër i kishin pikërisht tek “Liqeni i Autostradës” i cili sa herë që binte shi, mbushej me ujë dhe aty notonin veturat e banorëve që hynin e dilnin në Saraj.

  Bëhet fjalë për “liqenin te autostrada” i cili për rreth dhjet vite ka qenë shenjë identifikuese e Sarajit, e tashmë duket se do të gjejë një zgjidhje afatgjate. Rrespektivisht, në teren tashmë ka dalë maqineria e rëndë dhe ka filluar punët për rregullimim e kanalit kullues me çka problemi me ujin që mblidhej tek nënkalimi i autostradës e që bllokonte hyrje-daljet e Sarajit përfundimisht do të gjej zgjidhje.

  Duhet përkujtuar se ky problem për vite të tëra ka irituar banorët e Sarajit dhe  për pasojë janë dëmtuar me dhjetra vetura të banorëve. Por tashmë zgjidhja e këtij problemi shumvjeçar do të lehtësojë jetën e banorëve dhe përfundimisht do të të mbetet vetëm një e shkuar e hidhur.

  *kjo kronikë është pjesë e rubrikës satirike pranë redaksisë së portalit www.Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...