More

  Saraji, Studeniçani, Haraçina me më pak raste me Kovid-19

  Saraji, Studeniçani, Haraçina dhe Shuto Orizarja janë komunat e Shkupit me më pak raste të të infektuarëve me Kovid-19, në krahasim me komunat e tjera si Aerodromi, Qendra, Karposhi, Kisela Voda, ku janë regjistruar shifra rekorde.

  Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në këto komuna ka shifra njëshifrore prej 5 deri në 16 pacientë të prekur nga ky virus si raste aktive, përcjell Derveni.info. Në Shkup deri tani janë infektuar 10.169 veta, ndërsa 2751 janë raste aktive.

  Komuna Aerodromit është rekorde me 552 raste aktive, Qendra me 454, Karposhi me 446, Kisela Voda me 310, Gazi Baba me 307, Gjorçe Petrov me 2202, Çairi me 123, Buteli me 113.

  Ndërsa me më pak raste janë Studeniçani me 5, Haraçina me 9, Saraji 16, Shuto Orizarja me 16, Ilindeni 44, Sopishte 22, Çuçer Sandevë 10, Petrovci 19.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ja çka thotë Kanuni i Lekë Dukagjinit për ata që prejnë në besë, që zënë prita apo që vrasin pas shpine?

  Shkruan: Indira Avdyl Hoxha Në traditën tonë nuk mund të nxihet prita në katund të huej. Me bame hetue, katundi...

  Lajm i mirë për shqiptarët, vjen nga Zvicra

  Zyra Federale e Shëndetësisë në Zvicër ka publikuar të dhëna të reja në lidhje me rrezikshmërinë e vendeve nga...

  Aksion i natës në Çairçanja

  E fundit: Drejt për drejt nga Çairçanja: Muri prej betoni në Çair do të vazhdohet së paku deri te qebaptorja...

  Komuna e Zhelinës intensivisht punon në përmirsimin e kushteve për zhvillim të turizmit në Liqenin Kozjak

  Komuna e Zhelinës në bashkëpunim me Ministrinë e Bujqësisë së RMV sot kanë organizuar aksion për mbjelljen e fidaneve...