More

  Sela: Nuk do të kandidojë për Strugën

  Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka hequr dorë nga udhëheqja e Komunës së Strugës, pasi ka bërë të ditur, se nuk do të kandidojë më për kryetar të kësaj komune.

  “Nuk do të kandidoj për Strugën. Shkaqet, ngaqë jam kryetar partie dhe na presin sfida tjera dhe nuk mund ta ndaj kohën. Në Strugë, i fitojmë zgjedhjet me cilindo kandidat, pasi mund ta fitojë cilindo oponent që do të kemi përballë”, tha Sela në takimin joformal me gazetarë, transmeton TV21.

  Sela ishte zgjedhur kryetar i Strugës në vitin 2013, por u largua nga ky post, pasi vendosi të kandidojë për deputet.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një viktimë dhe 4 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3074 teste nga të cilat vetëm katër persona kanë rezultuar pozitiv me...

  Aksident trafiku, rrokulliset kamioni

  Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Gostivar-Kërçovë në afërsi të Strazhës, me çrrastë një...

  Gjobiten 232 vozitës në Shkup, 86 për tejkalim të shpejtësisë

  Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (18.06.2021) në territorin e Shkupit ka regjistruar 232 shkelje të...

  Ndërron jetë luftëtari i UÇK-së nga Kondova

  Ka ndërruar jetë luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare nga Kondova, Halil Xhaferri-Baci. Baci njihet si një nga luftëtarët më...