More

  Shikoni se si duken nën mikroskop 14 gjërat që i shohim çdo ditë

  Vizioni njerëzor është i kufizuar dhe ne nuk mund të shohim me sy të lirë mikro botën që ekziston paralelisht me tonën.

  Për fat të mirë, ka mikroskopë që na lejojnë të zmadhojmë objektet miniaturë dhe t’i afrojmë ato me fushën tonë të shikimit.

  Nga kurioziteti, njerëzit vendosën të vendosnin disa gjëra që ne shohim dhe i përdorim çdo ditë nën një mikroskop dhe befasuan ekipin në internet me atë që gjetën në to..

   

   

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...