More

  SHKËNDIJA e para, SHKUPI i dyti

  Shkëndija mbetet në krye të tabelës në Ligën e parë futbollistike të Maqedonisë së Veriut, pasi pasditën e sotme siguroi tre pikët në duelin me Renovën, derisa ekipi i Shkupit të Çairit ka barazuar me Rabotniçkin dhe tani mban vendin e dytë.

  Rezultatet e pesë ndeshjeve nga xhoroja e 11-të në LPFMV:

  Akademia Pandev – Bellasica 1: 2

  Boreci – Pelisteri 3: 0

  Rabotniçki – Shkupi 2: 2

  Renova – Shkëndija 1: 3

  Struga Trim Lum – Vardari 2: 2.

  Nesër luajnë Sileksi dhe Makedonija GjP.

  Tabela: Shkëndija 25 pikë, Shkupi 23, Boreci 19, Makedonia GjP 19, Struga Trim Lum 16, Sileksi 14, Rabotniçki 13, Vardari 13, Pelisteri 12, Renova 8, Akademia Pandev 7, Bellasica 5.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ngadhënjimi mbi Zheden

  Shkruan: Ferid Muhiq Qe e martë kur më në fund u nisa drejt majës së Zhedenit. Po shpjegohem se përse...

  Klubi Malor “Gryka e Dervenit” sot vizitoi Matkën

  Klubi malor "Gryka e Dervenit" sot ka organizuar ecje rekreative në Kanjonin e Matkës. Në këtë ekspeditë përplot...

  “Fshati i mrekullive” me zero raste që nga fillimi i pandemisë

  Një fshat në Gjermani i ka rezistuar COVID – 19 që nga fillimi i pandemisë, e deri më tani,...

  Turqia heq testin PCR për këto shtete

  Aviokompania Turkish Airlines (THY) njoftoi se testi PCR i zbatuar për hyrjen në Turqi në kuadër të masave kundër...