More

  Shkëndija fiton derbin me Vardar ‘forcon’ kreun

  Janë mbyllur 5 takimet e javës së 20-të në elitën e futbollit vendor, në të cilën dy skuadra shqiptare arritën të marrin fitore, teksa dy të tjera arritën sukses të përgjysmuar,njofton “infOSport.mk”.

  Shkëndija dhe Struga Trim Lum regjistruan fitore identike 2:1, përballë Vardarit, gjegjësisht Bellasicës, ndërkohë FC Shkupi dhe Renova nuk arritën dot deri tek fitorja.

  FC Shkupi barazoi pa gola ndaj Akademia Pandev në ndeshjen që u zhvillua pranë kompleksit sportiv të Federatës së Futbollit vendor, derisa Renova u mund nga rivali i drejtëpërdrejtë për mbijetesë, Pelisteri.

  Një ndeshje tjetër që u mbyll pa gola, ishte edhe ajo midis Makedonija Gj.P dhe Borecit e zhvilluar, po në Shkup, ndërkohë rikujtojmë dje Rabotniçki dhe Sileksi kishin barazuar me shifrat 1:1.

  Pas 20 xhirove të kaluara, Shkëndija numëron 45 pikë, 8 më shumë se FC Shkupi i vendit të dytë dhe 10 më shumë se Makedonija GJ.P e vendit të tretë, ndërkohë Struga Trim Lum me 32 pikë renditet në pozitëne katërt.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Erdogan uron Osmanin për postin e presidentes: Marrëdhëniet vllazërore do të forcohen edhe në epokën e re

  Në një postim në Facebook, Erdogan tha se ka uruar Osmanin përmes një telefonate, ku u diskuta për marradhëniet...

  37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19, mbi një mijë të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja...

  Hasani: Pandemi ka pasur edhe në kohën e profetit Muhamed, masat i sollëm që me qetësi të kalojmë festat

  Zëvendës ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani në konferencën e sotme për shtyp tha se masat restriktive kanë qenë të...

  Nga sot, fermerët mund të aplikojnë për subvencione

  Aplikimi për marrjen e subvencioneve bujqësore fillon sot, dhe do të zgjasë deri më 31 maj të këtij viti....