More

  Shkolla fillore “Ibe Palikuqa” në Bojanë shpenzon 4000 euro për mbeturinat!

  Të ardhurat buxhetore nga komuna për shkollën “Ibe Palikuqa” në fshatin Bojanë të komunës së Sariajit janë 28.564.883 denarë, njofton portali pa cenzurë.

  Por jo gjithmonë i gjithë buxheti shfrytëzohet për nevojat e shkollës.
  Nga një dokument që është firmosur edhe nga drejtori i shkollës, Bari Mamuti vetëm për mbeturinat shpenzohen rreth 236,184 denarë, ku sipas banorëve aty asnjëherë nuk kanë shkuar për t’i larguar mbeturinat.

  Gjithashtu, shërbimet për kompjim kanë kushtuar 73, 807 denarë.
  Por në raportin që janë shënuar të gjitha shpenzimet, kjo shifër është shënuar dy herë.
  Nga kjo, le të kuptohet se shifra është shënuar vetëm për të plotësuar buxhetin, ndërsa paratë kanë shkuar dikund tjetër.
  Buxhetin që ka shkolla, shfrytëzohet për të paguar persona që nuk përfundojnë punën e për këtë askush nuk mbanë përgjegjësi.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Piktura e Sulltan Sulejmanit, kalon pritshmëritë e çmimit

  Ankandi erdhi pothuajse saktësisht dy vjet pasi që Sotheby kishte ankanduar një sërë veprash arti historike në lidhje me...

  Pelegrinazh në Mekë, vetëm për të vaksinuarit

  Vetëm ata persona që janë vaksinuar kundër COVID-19 do të jenë të autorizuar të marrin pjesë në “umren”, në pelegrinazhin...

  Në Mal të Zi kërkohet që Abazoviqi të bëhet kryeministër

  Imazhi i politikanit shqiptar nga Ulqini, Dritan Abazoviq, po shkon duke u forcuar në Mal të Zi. Dhe kësaj...

  1259 raste, 751 të shëruar dhe 45 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.555 testime, ndërsa janë regjistruar 1.259...