More

  SHMQSH Saraj nënshkruan Memorandum për bashkëpunim me Qendrën Klinike Universitare për kardiologji

  Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi në mes SHMQSH ”Saraj“-Shkup dhe Institucionin Publik të Shëndetit – Klinika për kardiologji për realizimin e pjesës praktike.

           Njoftohen të gjithë nxënësit të cilët do të regjistrohen në vitin shkollor 2021/2022 në ShMQSh “Saraj” – Shkup edhe atë në drejtimin e mjekësisë, se kjo shkollë e përfaqësuar nga drejtori Bedri Gjureci ka arritur Memorandum për bashkëpunim me Institucionin Publik të Shëndetit – Klinika për kardiologji të përfaqësuar nga drejtori mjekësor Zhan Zimbakov dhe drejtori organizativ Naser Muaremi dhe për realizimin e pjesës praktike në sektoret përkatëse të këtij institucioni, me qëllim të njoftimit dhe aftësimit të nxënësve me praktikën dhe përvojën e nevojshme për aftësimin profesional të tyre.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  42 gradë Celsius! Sa do të rriten temperaturat në dy ditët në vazhdim

  Vendi ynë është goditur nga rryma të nxehta afrikane çka pritet të sjellin rritje të temperaturave. Ditën e nesërme po...

  Avokati i Popullit reagon për ndërprerjen e lëshimit të dokumenteve personale

  Avokati i popullit shpreh brengosje në lidhje me ndërprerjen e sërishme të lëshimit të dokumenteve personale (letërnjoftime, pasaportë, patentë shoferi...

  Mbahet Forumi i parë ekonomik në Shkup, pjesëmarrës Zaevi, Rama dhe Varheji

  Sot në Shkup po mbahet Forumi i Parë Ekonomik. Në forum fjalim kishte edhe kryeministri Zoran Zaev. Mes pjesëmarrësve...

  ASH: Ura e Llokës simbol i dështimeve dhe mashtrimeve të komunës së Sarajit

  Ura e Llokës është bërë simbol i dështimeve dhe mashtrimeve e të gjitha pushteteve lokale e qendrore. Shefi i Shtabit...