More

    Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” promovon bukuritë e Sarajit

    Shoqata malore “Gryka e Dervenit” vazhdon me aktivitetet e saja intensive për prezentimin e bukurive natyrore e sidomos bjeshkëve të bukura të vendit tonë. Ata dit më parë kanë vizituar Malin Zheden ose “Malin e Etur” i cili gjindet në teritorin e komunës së Sarajit dhe njihet si një mal me bukuri të rralla dhe me kullota të shumta. Në ekspeditën e organizuar nga shoqata malore kanë prezentuar shumë adhurues të natyrës nga Shkupi e rrethina, të cilët kanë pas rastin që ti shijojnë bukuritë përrallore që gjinden në këtë pjesë të Shkupit.

    Kohëve të fundit Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” ka arritur që pothuajse për çdo vikend të ofrojë nga një destinacion të bukur për adhuruesit e natyrës dhe maleve. Ata ghithashtu për derveni.info shprehen të kënaqur me pjesmarrjen në rritje të rinisë në këto shëtitje rekreative.

    Më poshtë ju sjellim foto nga atmosfera gjatë ngjitjes në majen me të lartë të malit Zheden.

    /Derveni.inf

    TË NGJAJSHMEARTIKUJ
    Rekomanduar për ju

    Të fundit

    Tualeti i çerdhes “Rinia” në Tetovë, foto e vitit

    Tualeti në foto është projekt i realizuar nga Komuna e Tetovës në çerdhen Rinia në Tetovë njoftoi kryetarja e...

    Philip Reeker vjen në Ohër

    Departamenti Shtetëror i SHBA-ve mbrëmë njoftuan se ushtruesi i detyrës, zëvendës-ndihmë Sekretari i SHBA-ve për Evropë dhe Euroazi, Philip...

    Një viktimë dhe 4 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

    Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3074 teste nga të cilat vetëm katër persona kanë rezultuar pozitiv me...

    Aksident trafiku, rrokulliset kamioni

    Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Gostivar-Kërçovë në afërsi të Strazhës, me çrrastë një...