More

  Shpallet konkurs për imam në Xhaminë e Larme të Tetovës

  Myftinia e Tetovës ka shpallur konkurs për zgjedhjen e imamit në Xhaminë e Larme të Tetovës (Xhamia e Pashës), e cila është ndër xhamitë më të bukura në Maqedoni.
  Në vendimin e nënshkruar nga myftiu, Qani Nesimi, thuhet se konkursi do të jetë i hapur pesë ditë.
  Përveç kushteve të përgjithshme, kandidatët duhet të kenë të kryer edhe Fakultetin e shkencave islame.

  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa nga vetitë e një mësuesi të mirë

  Mësimdhënia është një dhuratë që duket se vjen natyrshëm për disa, të tjerët duhet të punojnë jashtë orarit për...

  Zgjedhjet lokale/ Menduh Thaçi: Koalicion me të gjithë përveç me BDI-në

  Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexhetit do të kërkojë edhe një mandat nga qytetarët e Tetovës si...

  Spanja nis sezonin veror, maska do të mbahet edhe brenda në ujë

  Spanja e ka nisur sezonin veror për këtë vit, ndonëse e goditur më fortë se kurrë në sektorin jetik...

  Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

  Sot në brezin ndërkufitar në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, aty ku para 22 viteve kishte ndodhur...