More

  Shqiptari nga Maqedonia Eljif Elmasi pas golit ndaj Gjermanisë bie në sexhde

  Maqedonia triumfoi ndaj reprezentacionit të Gjermanisë me rezultat 2-1.

  2 asiste dhe 1 gol nga Shqiptarët e Maqedonisë mbrëmë ndaj Gjermanisë duke i shkaktuar kësaj të fundit humbjen e 3 në eliminatore në 36 vitet e fundit dhe të parën pas 20 vitesh.Ndeshja e luajtur në Gjermani përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të Maqedonisë.

  Asistët nga Enis Bardhi dhe Arijan Ademi, ndërsa goli i dytë u shënua nga Eljif Elmasi, i cili pas goli bëri edhe sexhden.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Parashikimi i motit për sot

  Moti do të jetë me diell me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit...

  Ekspozita dhe Libri i Prof.Dr. Ismail Ahmedit në qendër të vëmendjes në Emiratet e Bashkuara

  Në kornizën e bashkëpunimit mes Ambasadës së RMVsë në Emiratet e Bashkuara Arabe-Abu Dhabi dhe Institutit të Trashëgimisë Kulturore...

  Rriten pagat e Policisë Pyjore te Maqedonisë

  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, bëri të ditur se Policia Pyjore pas 22 vitesh...

  Shqiptari nga Shkupi “selam” Merkelit para Bundestagut Gjerman

  Shqiptari nga Radusha e Shkupit i shkruan Merkelit “Frau Merkel duam punë”. Ai para ndërtesës së Qeverisë në Berlin të Gjermanisë...