More

  ShVL vlerëson me mirënjohje bustin e vendosur në Radushë


  Vepra e fundit e “Këshillit për vendosjen e pllakës përkujtimore të dëshmorit, Qemal Thaçi”, vlerësohet me Mirënjohje nga ana e Shoqatës së veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe kryetari i saj, Fazli Veliu.

  Busti përkujtimor për nder të sakrificës dhe trimërisë së luftëtarit Qemal Thaçi, u vendos para disa ditësh në qendër të Radushës me inicijativë të ish-Komandantit të Brigadës 115 të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Rafis Aliti i cili vjen po nga ky fshat.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...