More

  Sot dhe nesër asfaltimi i shtresës finale të rrugës për fshatin Bojanë

  Rruga kryesore e fshatit Bojanë është afër finalizimit, ndërkaq kompania që realizon punimet njofton banorët përmes një postimi në Facebook se rruga për dy ditët e ardhshme nuk do të jetë e kalueshme. Derveni.info po ua përcjell postimin e plotë:
  “Të nderuar vendas dhe mysafir të Fshatit Bojanë…
  Kompania e kontraktuar për të ndertuar Rrugën Kryesore në Bojanë JU BAJ 2 Informon se nga sot në mëngjes 15 shtator për dy 2 Ditë rresht rruga kryesore nuk do të jetë e lirë për të kaluar , sepse do të vendoset edhe shtresa përfundimtare e ssfaltit.
  Ju falemenderit për mirkuptimin dhe bashkpunimin tuaj.”
  /Derveni

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...