More

  Sulm me armë në një qendër tregtare në Suedi, dhjetëra të plagosur


  Tre persona, përfshirë një grua në të 60 -at, janë plagosur rëndë nga të shtënat në Kristianstad, Suedi në mes të ditës në një qendër tregtare. Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar në Kristianstad pasi breshëri të shtënash janë dëgjuar në orën 03:40 pasdite.

  Policia tha se tre persona janë shtruar në spital me plagë të shkaktuara nga armë zjarri pasi ambulancat shkuan në vendngjarje në rrethin Nasby dhe janë në gjendje ‘të rëndë’.
  Të plagosurit mësohet se janë të moshës, 20, 30 dhe 60 vjeç.
  Motivi i sulmit nuk është i qartë. Një kërkim policor është duke u zhvilluar në të gjithë zonën e Kristianstad për të kapur sulmuesin. Spitali qendror në Kristianstad thuhet se është i mbyllur dhe nën roje.

  Një prani e shtuar ndjeshëm e sigurisë dhe ndërprerje të ndërlidhura, përfshirë kufizimet e mundshme të lëvizjes, ka të ngjarë në të gjithë Kristianstad ndërsa operacioni policor vazhdon.
  /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...