More

  Sulmi i Juventusit do të pësojë ndryshime në ndeshjen e radhës


  Në një konferencë për shtyp, Andrea Pirlo ka njoftuar se Alvaro Morata është në dyshime për ndeshjen e radhës ndaj Udineses.

  Federico Chiesa sapo është rikthyer nga lëndimi dhe nuk është i gatshëm të startojë, kësisoj në sulmin e Juventusit pritet që Cristiano Ronaldo të fillojë bashkë me Paulo Dybalan, raporton lajmi.net.

  “Ronaldo do të luajë me Dybala, sepse Morata nuk është në gjendje të mirë. Ai kishte një problem dje me muskujt e tij he ne do të vlerësojmë gjendjen e tij sot”, tha trajneri.

  “Danilo është mirë, Federico Chiesa më pak, pasi ai u trajnua veçmas nga grupi këtë javë. Ai nuk është ende në 100 për qind dhe do të ishte e rrezikshme ta niste ndeshjen nga fillimi nesër”.

  Juventus do të luajë ndaj Udinese nesër me fillim nga ora 18:00.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Maqedoni: Në veturë gjendet një person i pajetë

  Një banor i Ohrit u gjet i vdekur në një makinë, bëjnë të ditur nga policia, njofton Portalb. Në SPB...

  BFI me apel: Rrespektoni masat mbrojtëse gjatë festave

  Gjatë festës së 1 Majit, Pashkëve dhe festës së Bajramit, prioritet është respektimi i masave. Është e dëshirueshme të...

  Sulmi i Juventusit do të pësojë ndryshime në ndeshjen e radhës

  Në një konferencë për shtyp, Andrea Pirlo ka njoftuar se Alvaro Morata është në dyshime për ndeshjen e radhës...

  Covid 19 RMV/36 humbje jete, 214 raste të reja

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.276 teste, ndërsa janë regjistruar 214 raste...