More

  Të dielën organizohet vizitë 1 ditore në Luginën e bukur të Leshnicës

  Klubi Malor “Gryka e Dervenit” këtë të dielë me 01 Nëntor 2020 organizon ecje rekreative në Malin Sharr rrespektivisht në Luginën e Leshnicës e cila njihet si atraksion turistik dhe si lugina më e bukur në vendin tonë.

   

  Foto: Leshnica në dimër

  Shtegu i planifikuar fillon nga fshati Bozovcë me një kohëzgjatje rreth 3 orësh të sjell deri në luginën e Leshnicës e cila gjendet në një lartësi mbidetare prej 1480m.

  Foto: Sharri në vjeshtë

  Leshnica vizitohet në gjitha stinët, por këtë periudhë koloriti i Vjeshtës e bën atë edhe më të veçantë për ta vizituar. Ejani dhe vizitojeni, nuk do zhgënjeheni nga bukuritë e Leshnicës.

  Takimi do te behet ne ora 07.00 tek Marketi Saraj 2, Saraj

  Pjesëmarrësit duhet të kenë kondicion mesatar fizik dhe dëshirë për eksplorim të natyrës.

  • Pikënisja: Fshati Bozovcë- 1350m

  • Pika më e lartë: Ujëvara e Leshnicës- 1560m

  • Kohëzgjatja e shtegut: 3h një drejtim

  • Gjatësia e shtegut: 8 km një drejtim

  • Vështirësia e shtegut: 3/5

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Parashikimi i motit për sot

  Moti në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do...

  Grubi hap me shqelm derën e Ministris së Kulturës

  Violinisti Blerim Grubi në Click Plus, thotë se Ministria e Kulturës është e të gjithëve. Ai madje tha se...

  Ziberi: Me mësimin online shumë fëmijëve ju është mohuar e drejta për arsimim

  Avokati i Popullit Naser Ziberi, e ka publikuar raportin për shkeljen e të drejtave të njeriut. Theks të veçantë...

  Regjistrohen 30 viktima dhe 447 raste të reja me Covid-19, shërohen 620 persona

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3034 teste të kryera janë regjistruar 447 raste të reja...