More

  Të enjten bëhet vaksinimi anti Covid në Kondovë

  Lajmërohen banorët e vendbanimeve në Komunën e Sarajit ( Kondova,Sfillarja e Poshtne dhe e Epërme,Rashçja, Radusha ,Vorca)  se në lokalet e Shkollës Fillore  “Bajram Shabani” në Kondovë me datë 22.07.2021 dita e enjte me fillim nga ora 08.30 h deri më ora 14.30 h nga Qendra  Shëndetësore do të bëhet vaksinimi i banorëve.

  Vaksina do të jetë SINOVAK.

  Vaksinimi është sipas dëshirës.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  RMV, prej sot hyn në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore

  Prej sot hynë në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore, njoftoi shërbimi për media i qeverisë,...

  Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të...

  Zjarri masiv rrezikoi qytetin e Koçanit, digjen shtëpi, persona të lënduar

  Një zjarr masiv gjatë orëve të mbrëmjes i është afruar dy lagjeve të qytetit të Koçanit, duke rrezikuar banorë...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë e...