More

  Tërmet i fuqishëm ndjehet në Shkup


  Para pak çastesh një tërmet i fuqishëm ka dridhur tokën në Maqedoni. Tërmeti është ndjerë në qytet dhe rrethinën e Shkupit. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në qytetin e Florinës në kufirin Greqi-Maqedoni, dhe mësohet se fuqia e tij ka qenë 5.4 ballë të shkallës rihter.

  Termeti ka krijuar huti tek qytetarët e Maqedonisë.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...