More

  Tokyo: Mund të anulohen Lojërat Olimpike!?

  Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” rrezikojnë të anulohen kur kanë mbetur pak ditë nga nisja e tyre. Kreu i komitetit organizator të eventit më të madh sportiv të vitit, Toshiro Muto, tha se nëse numri i të infektuarve do të vijojë të rritet, do të merret në konsideratë edhe moszhvillimi i “Olimpiadës”.

  Ne nuk mund të parashikojmë se çfarë do të ndodhë me numrin e rasteve. Nëse ka një kulm infektimesh, do ta diskutojmë edhe këtë opsion. Kemi rënë dakord që, bazuar në situatën e COVID-19, do të thërrasim përsëri një takim me pesëpalësh. Infeksionet mund të rriten ose zvogëlohen, kështu që ne do të mendojmë se çfarë duhet të bëjmë kur të krijohet situata,” – shpjegoi Muto.

  Rastet me COVID-19 në Tokio janë në rritje dhe Lojërat, të shtyra vitin e kaluar për shkak të pandemisë, do të mbahen pa spektatorë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një kandidaturë oficijale për komunën e Sarajit

  Lëvizja Besa do ti hyjë garës zgjedhore edhe në komunën e Sarajit. Zyrtare.net nga burime brenda Lëvizjes Besa mëson se...

  54 raste të reja, 12 të shëruar, asnjë i vdekur nga Kovid-19 në RMV

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3764 testime ndërsa janë regjistruar 54 raste...

  Takimi Rama-Zaev-Vuçiç/ Reagon Basha: Nuk prodhojnë asgjë përveç fotografive, të bëhet urgjentisht njohja e ndërsjellë Kosovë-Serbi

  Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar takimin e tre liderëve të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Serbisë në...

  VALA E TË NXEHTIT: VENDI NË FAZËN PORTOKALLI

  Qeveria në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë ka publikuar protokollet për mbrojtjen e qytetarëve, për shkak të aktivizimit të...