More

  Vjosa Osmani zgjedhet Presidente e Kosovës

  Kuvendi i Kosovës sapo e zgjodhi Vjosa Osmanin për postin e Presidentit të Republikës së Kosovës. Me 71 vota “për” dhe 11 vota abstenime Vjosa Osmani do të jetë e para e Kosovës për 5 vjet sa i zgjat mandati i presidentit.

  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Liderët e partive shqiptare në Maqedoni urojnë Vjosa Osmanin

  Liderët e partive shqiptare në Maqedoni kanë uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj për President të Republikës së...

  Vjosa Osmani zgjedhet Presidente e Kosovës

  Kuvendi i Kosovës sapo e zgjodhi Vjosa Osmanin për postin e Presidentit të Republikës së Kosovës. Me 71 vota...

  Vjosa Osmani dështon të zgjidhet presidente

  Vjosa Osmani ka arritur ta kalojë me sukses raundin e parë për t’u bërë presidente, pasi pjesëmarrës në votim...

  35 viktima, 734 të infektuar me Covid-19 dhe 621 të shëruar

  Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.246 testime të realizuara, 734 persona kanë rezultuar...