More

  Xhudistja Arbresha Rexhepi, eliminohet nga britanikja Çellsi

  Përfaqësuesja e Maqedonisë në xhudo në Lojrat Olimpike në Tokio, Arbresha Rexhepi, mbylli garat në raundin e parë të eliminatoreve olimpike. Rexhepi u mund nga britanikja Zhill Çellsi, me ipon ose ndërprerje të garës. Rexhepi ishte përfaqësuesja e tretë e Maqedonisë në “Tokio 2020”, pasi që ditë më parë mbyllën garat Borjan Brankovski me gjuajtje me pistoletë dhe notuesi Filip Derkoski.

  Derkoski regjistroi kohën më të mirë personale në këtë vit, ose 76 të qindta më shpejtë se koha që është paraqitur për garat në Tokio 2020, mirëpo kjo ishte e mjaftueshme vetëm për pozitën e fundit në grupin eliminator.

  Ndërkohë Brankovski, nuk siguroi kualifkimin në finale të garës të gjuajtjes me pistoletë ajrore në 10 metra, duke u ndalur në vendin e 20-të, por duke siguruar rekord të ri shtetëror me 573 rrethe.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...