More

  Yllka Gashi zgjedhet aktorja më e mirë në festivalin e filmit në Spanjë

  Filmi “Zgjoi” po arrin të bëjë histori në kinematografitë botërore.

  Bashkë me të edhe aktorja e njohur shqiptare Yllka Gashi e cila po vlerësohet shumë për rolin e saj në filmin “Zgjoi”.

  Së fundmi është mbajtur “Festival de Cine” në Spanjë ku Yllkës iu nda çmimi për aktoren më të mirë.

  Është vetë regjisorja e “Zgjoi”, Blerta Basholli ajo që kumtoi lajmin e saj në profilin zyrtar në Tweeter.

  “Fituesja e çmimit për aktoren më të mirë Yllka Gashi për ‘Hive’🗣️
  “Është një nder dhe një gëzim pas dhjetë vjetësh duke punuar në një film, historia e të cilit mund t’i transmetohet kujtdo që po përpiqet të gjejë mjete për të kapërcyer vuajtjet e tyre” # 66Seminci”, ka shkruar ajo sipër statusit ku ndau edhe një foto të aktores

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...