More

  Zendeli tërhiqet nga Formula 2 për shkaqe financiare

  Piloti shqiptar i Formula 2, Lirim Zendeli, ka njoftuar se më s’do të vazhdojë garën e tij për shkaqe financiare.

  Në një njoftim në rrjete sociale, ai ka fajësuar pandeminë për reduktim të buxhetit.

  Garuesi i MP Motorsport ka falënderuar ata që e kanë mbështetur deri tash, teksa ka shtuar se do të përpiqet të gjejë një zgjidhje për t’u kthyer sa më shpejt që mundet në garat e shpejtësisë.

  22-vjeçari bëri emër në dhjetor të 2020-s kur u njoftua se atij i mundësohet garimi më 2021 në Formula 2.

  Në vitin 2018 ai u shpall kampion në Formula 4, ndërsa në Formula 3 përfundoi i teti në kampionat me 104 pikë, ndërsa me skuadrën e tij doli i dyti në garat ekipore.

  “Të dashur ndjekës, fansa, miq. Fatkeqësisht kam lajme të këqija. Jam duke u tërhequr. Nuk do të jem në gjendje të vazhdoj garën në F2 për shkak të çështjeve financiare. Pandemia ka reduktuar edhe më tej buxhetin tim tashmë të ngushtë. Dua të falënderoj sponsorët e mi nga Gjermania që kanë qenë gjithmonë besues dhe s’janë arsye e largimit tash”, ka shkruar ai në rrjetet sociale “Largimi përkohësisht është shumë i vështirë, por do të jap gjithçka nga vetja për të gjetur një zgjidhje për t’u kthyer në garë sa më shpejt që është e mundshme”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...