More

  “Zgjoi” do të hapë Festivalin e Filmit në Zagreb, në garë për çmimin kryesor

  Festivalet e filmit tanimë janë bërë diçka e zakonshme për filmin “Zgjoi”, tani ekspedita e tyre do të vazhdojë në shtetin e Kroacisë në Zagreb, shkruan KultPlus.

  Edicioni i sivjetmë i Festivalit të Filmit në Zabgreb sjell filma të shpërblyer dhe filma që tashmë janë testuat nëpër festivale prestigjioze. Nuk mungon as “Zgjoi”.

  Filmi “Zgjoi” do të hapë festivalin që do të mbahet nga 14 deri më 21 nëntor, e ky film madje është në konkurrencë në garën kryesore.

  Përmes një njoftimi në llogarinë zyrtare në Instagram, filmi “Zgjoi” njoftuan se do të marrin pjesë në Festivalin e Filmit në Zagreb.

  Ata kanë bërë thirrje që të mos e humbasin këtë mundësi për të shikuar kandidatin e Kosovës për “Oscars”.

  “Zgjoi”, fituesi i trefishtë në Festivalin e Filmit në Sundance, shfaqet të dielën e 14 nëntorit nga ora 20:00 dhe më 21 nëntor nga ora 18:30.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...