More

  Zv.drejtori Rustemi ndjek nga afër fillimin e garave tradicionale në Kajak

  Me ftesë të Federatës së kajakut të Maqedonisë sot isha i pranishëm në qendrën rekreative – sportive Matka, Shkup, në hapjen solemne të garave Tradicionale Ndërkombëtare në Kajak “IKAS 2021”. Ky manifestim i 52-ti me rradhë është një nga tre ngjarjet më të vjetra në lundrimin me kajak në ujra të egra, e përkrahur edhe nga Federata Europiane dhe Botërore e Kajakut.
  Agjencia për rini dhe sport mbështet dhe është partner serioz i Federatës së Kajakut dhe garave Tradicionale Ndërkombëtare në Kajak “IKAS 2021”, ku ndjejmë obligim që të zhvillojmë dhe investojmë në përmirësimin e infrastrukturës dhe standardit të sportit dhe rekreacionit në vend për ngjarjet sportive ndërkombëtare që promovojnë vendin tonë dhe kanë rëndësi të veçantë në kalendarin sportiv në Europë dhe Botë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  42 gradë Celsius! Sa do të rriten temperaturat në dy ditët në vazhdim

  Vendi ynë është goditur nga rryma të nxehta afrikane çka pritet të sjellin rritje të temperaturave. Ditën e nesërme po...

  Avokati i Popullit reagon për ndërprerjen e lëshimit të dokumenteve personale

  Avokati i popullit shpreh brengosje në lidhje me ndërprerjen e sërishme të lëshimit të dokumenteve personale (letërnjoftime, pasaportë, patentë shoferi...

  Mbahet Forumi i parë ekonomik në Shkup, pjesëmarrës Zaevi, Rama dhe Varheji

  Sot në Shkup po mbahet Forumi i Parë Ekonomik. Në forum fjalim kishte edhe kryeministri Zoran Zaev. Mes pjesëmarrësve...

  ASH: Ura e Llokës simbol i dështimeve dhe mashtrimeve të komunës së Sarajit

  Ura e Llokës është bërë simbol i dështimeve dhe mashtrimeve e të gjitha pushteteve lokale e qendrore. Shefi i Shtabit...