More

  Zv Ministri Bekim Rexhepi do ta udhëheq komisionin për rrugën Tetovë-Prizren

  Si rrjedhë e Memorandumeve për bashkëpunin të nënshkruara nga ana e Qeverisë të Republikës të Maqedosnisë të Veriut dhe Qeverisë të Republikës të Kosovës në lidhje me studimin fizibilit për rrugën Prizren-Tetovë dhe për e tampon zonës Blacë, u formua Komisioni nga ana e Qeverisë së RMV. Si kryetar i Komisionit është propozuar zëvendësministri për transport dhe lidhje Bekim Rexhepi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...