More

  Zv/ministri Rexhepi jep lajmin e madh: Ministria e Transportit jep pëlqimin për Planin detal urbanistik për UNT


  Një lajm të madh për arsimin shqip sot e ka dhënë zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi.

  Në takim me Rektorin e Universitetit Aziz Pollozhani ai njoftoi se ndërtimi i objektit të Universitetit “Nëna Terezë” do të realizohet, me çrast siç thot ai ministria e Transportit ka dhënë pëlqimin për Planin detal urbanistik.

  ”Ndërtimi i objektit të Universitetit Nënë Tereza po realizohet.
  Ministria e transportit dhe lidhjeve dha pëlqim për Planin detal urbanistik” , shkruan në faqen e tij në facebook zv/ministri Rexhepi.

  Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...