More

  Zvicra luan sot ndeshjen ndaj Turqisë, formacionet e mundshme

  Kombëtarja e Zvicrës do ta zhvillojë sot ndeshjen e rrethit të tretë dhe të fundit për fazën e grupeve ku do të ballafaqohet me Kombëtaren e Turqisë. Skuadra në të cilën bëjnë pjesë edhe shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ka nevojë jetike për një fitore, si dhe të shpresojë në fitoren e Italisë kundër Uellsit për të siguruar kualifikimin direkt për në fazën e eliminimi direkt, përcjellë KosovaPress.

  Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 18:00 dhe këto janë formacionet e mundshme:

  Zvicra: Sommer; Elvedi, Schar, Akanji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez; Shaqiri; Embolo, Gavranovic

  Turkia: Cakir; Celik, Demiral, Soyuncu, Muldur; Ayhan, Tufan, Calhanoglu, Under, Yazici; Yilmaz.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulm me armë në një qendër tregtare në Suedi, dhjetëra të plagosur

  Tre persona, përfshirë një grua në të 60 -at, janë plagosur rëndë nga të shtënat në Kristianstad, Suedi në...

  Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca

  Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të dedikohen për automjete që do të përdoreshin...

  RMV, prej sot hyn në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore

  Prej sot hynë në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore, njoftoi shërbimi për media i qeverisë,...

  Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të...